רשלנות באבחון מומים מולדים

Facebook
Twitter
LinkedIn

במהלך ההריון מקובל לבצע מספר בדיקות אולטרה סאונד כגון: שקיפות עורפית, סקירת מערכות, בדיקה לגדילת העובר ועוד. בדיקות אלו מטרתן לזהות האם העובר שלכם סובל מבעיות מבניות ו/או תסמונות כאלו ואחרות.

במידה ונולד ילד עם מום מבני כזה או אחר ו/או תסמונת גנטית אשר לא זוהתה בבדיקת האולטרה סאונד במהלך ההריון כדאי שתפנו לעו"ד העוסק ברשלנות רפואית בהריון  על מנת לבדוק האם יש מקום לנהל תביעת רשלנות רפואית במקרה שלכם.

ספינה ביפידה Spina Bifida:

מדובר בפגם התפתחותי, ראשוני, המפריע לסגירת עמוד השדרה המתרחש בשלב מוקדם מאד של התפתחות העובר. כאשר יש פגם פתוח לאורך עמוד השדרה, בד"כ יש חשיפה ויציאה של חוט השדרה והעצבים שבגב למי השפיר. דרגת החומרה של מום זה נקבעת על פי מיקום הפגיעה ומספר החוליות הפגועות. ברוב המקרים התוצאה תהיה הפרעה נוירולוגית תפקודית קשה, המתבטאת בשיתוק בגפיים התחתונות ואי שליטה על סוגרים ותיתכן השפעה משנית על המוח. במידה וילדכם נולד עם ספינה ביפידה ייתכן מאד כי פגם זה היה ניתן לזיהוי עוד במהלך ההריון ולכן כדאי שתפנו לעו"ד העוסק ברשלנות רפואית בהריון על מנת לבדוק האם יש מקום לנהל תביעת רשלנות רפואית במקרה שלכם.

מנינגומיאלוצלה (Meningomyelocele):

מדובר במום פתוח בעמוד השדרה עם התבלטות של חוט השדרה אל תוך השק עם תוכן עצבי. מום זה מהווה חלק ממשפחה של מומים הנובעים מחוסר איחוי של תעלת השדרה. גודל המום ומיקומו על עמוד השדרה משתנה ממקרה למקרה. ברוב המקרים, תהיה גם השפעה על מבנה המוח של העובר. באם ילדכם אובחן לאחר לידתו כסובל ממנינגומיאלוצלה, ייתכן שניתן היה לזהות מום זה כבר במהלך ההריון ולכן כדאי שתפנו לעו"ד העוסק ברשלנות רפואית של הריון על מנת לבדוק האם יש מקום לנהל תביעת רשלנות רפואית במקרה שלכם.

חסר (אגנזיס) של הקורפוס קולוזום 

(Agenesis of Corpus Calossum  (ACC:

הקורפוס קלוסום הוא מבנה מוחי המשמש כגשר המחבר בין שתי אונות המוח. הקורפוס קלוסום משלים את התפתחותו עד השבוע ה-18 להריון. ישנם מקרים בהם הקורפוס קלוסום אינו מתפתח כלל (ACC) או שהוא מתפתח באופן חלקי או באופן לא תקין. ייתכן כי חוסר התפתחותו של הקורפוס קלוסום (CC) יהיה ממצא יחיד, אך לרוב, ממצא זה, ילווה במומים נוספים. במידה וילדכם אובחן לאחר הלידה כסובל מחסר חלקי או מלא של הקורפוס קולוזום, ייתכן כי במקרה שלכם הייתה רשלנות רפואית ולכן כדאי שתפנו לעו"ד העוסק ברשלנות רפואית של הריון על מנת לבדוק האם יש מקום לנהל תביעת רשלנות רפואית במקרה שלכם.

מומי לב:

בסקירות המבוצעות במהלך ההריון קיימת חובה לבדוק את לב העובר. קיימים מומי לב רבים ושונים. במידה וילדכם אובחן לאחר הלידה כסובל ממום לבבי, ייתכן וניתן היה לאבחן מצב זה עוד במהלך ההריון ולכן כדאי שתפנו לעו"ד העוסק בתחום של רשלנות רפואית של הריון על מנת לבחון האם ניתן להגיש תביעה במקרה שלכם.